„Fot.: https://www.instagram.com/tali__photography/ )

6 wskazówek jak spełnić się w roli świadowej
Piękny, ciepły wieczór a przed Tobą Ona – Twoja najlepsza przyjacióła zapowiada, że bez Ciebie nie powie „tak” przed ołtarzem. Bez wahania i z dużą ekscytacja odpowiadasz: oczywiście! I tak zaczyna się Wasza wspólna przygoda w podróży zwanej przygotowaniami do ślubu. Zaszczyt, ale i ogromna odpowiedzialnośc, tak w pieciu słowach mozna opisać świadkowanie. Zobacz, jak spełnić oczekiwania przyszłej Panny Młodej, aby ślub i wesele były spełnieniem jej marzeń.
1. Zakupowy szał przedślubny
Od dzisiaj rozpoczniecie wspólne spacery po alejach z salonami mody ślubnej. Poszukiwania tej jedynej, idealnej sukni ślubnej mogą trwać tydzień lub pół roku. Przygotuj się, powinnaś wyrażać swoją opinię w sposob wyważony i odpowiedzialny. To Panna Młoda musi czuć się i wyglądać wyjątkowo. Dobry doradca to połowa sukcesu!
2. Specjalistka od dodatków
Kolejny krok, to decyzja dotycząca butów. Wybrać modne w tym sezonie błyszczące sandałki, czy postawić na klasyczną szpilkę? Dobrze przygotowana świadkowa, rozwinie rulon z podpowiedziami, jakie modele sprawdzą się najlepiej! 
Po butach przyjdzie czas na kwiaty, bukiet, a może wianek? Dodatki, biżuteria aż w końcu makijaż i fryzura.
3. Panieński skrojony na miarę
Po pierwszych obowiązkach (jednak nadal przed najważniejszymi) przychodzi czas na relaks (lub jak kto woli ogromne, pozytywne zmęczenie)! Wszystko w granicach Waszej wyobraźni. Pamiętaj jednak, jako świadkowa jesteś szefową tej imprezy. Dostosuj ją w 100% do przyszłej Panny Młodej. Jeśli nie lubi chodzić po klubach, a striptiz mieści się na w jej liście „nigdy w zyciu”, pomyśl o domowym garden party, wspólnych warsztatch z gotowania lub plecenia wianków. Oferta na rynku jest ogromna.
4. Ten Dzień
Trzymaj rekę na pulsie od samego rana. Wczesna pobudka, śniadanie, makijaż i fryzura. Pamiętaj, aby opiekować się Panną Młodą na każdym kroku. Pomóż jej przy ubieraniu, dopinaniu dekoracji i przygotowaniu błogosławieństwa. Gromadź potrzebne drobiazgi już na kilka dni przed ślubem. Bądź pod telefonem – w harmonogramie dnia to zapewne Twój numer został podany podwykonawcom.
5. W trakcie uroczystości
To jeden z tych momentów w życiu, kiedy emocje odbieraja nam logiczne myślenie. Pamiętaj o obrączkach i dowodzie osobistym. W każdym momencie ceremonii dbaj o welon, tren i pomagaj przy bukiecie. Na wszelki wypadek miej zawsze przy sobie chusteczkę. Najlepiej dwie. Tuż po zawarciu małżeństwa pomóż parze młodej przy życzeniach. Zwyczajowo świadek odpowiada za cięższe prezenty i alkohole, Ty, kochana czytelniczko za koperty.
6. Hej wesele!
Przed Wami ostatnia prosta. Baw się doskonale, jednak pamiętaj o ostatnich obowiąkach. Miej uszy i oczy dookoła, wspieraj Parę Młodą, rozmawiaj z podwykonawcami, dbaj o komfort gości, zabawiaj ich rozmową i tańcem. To w Twojej torebce powinny znaleźć się zestawy ratunkowe, agrafki, igła z nitką, plastry i kosmetyki potrzebne do „przypudrowania noska”.

Mówi się, że przyjaźń podwaja radość, a o połowę zmniejsza przykrości. Kiedy dotknął Cię zaszczyt wspólnego przeżywania najważniejszych chwil w życiu Twojej przyszłej Panny Młodej – nie wahaj się, przygotuj listę zadań, działaj i ciesz się!

Karolina Jaros
instagram.com/karolovekartki