Jak wybrać idealną suknię ślubną?

Jak wybrać idealną suknię ślubną?

Każda z nas chce być tą najpiękniejszą Panną Młodą. Każda z nas marzy o bajkowej sukni, którą będą się wszyscy zachwycać. Jak jednak dobrać suknię ślubną do figury, aby nie uzyskać efektu odwrotnego, niż zamierzony? Od jej kroju, charakteru, czy ceny, zależy nasze ogólne samopoczucie. Czym kierować się przy wyborze sukni? Na co warto zwrócić uwagę?
Zrób przegląd salonów i sklepów internetowych. Wybierz się na poszukiwania!

Kieruj się swoją intuicją, ale doceń grupowy doping
Zabierz ze sobą pomocne Ci osoby, którym ufasz. Może to być mama, siostra, najlepsza przyjaciółka. Niech będzie to ktoś kto zna Cię dobrze i podpowie w czym wyglądasz najlepiej. Pamiętaj jednak, że wybór tej wyjątkowej kreacji należy tylko i wyłącznie do Ciebie. To Ty musisz poczuć, że to ta jedyna, wymarzona, idealna. Dobre słowo, ale również konstruktywna krytyka, powinna doprowadzić Cię do złotego środka.

„Coś” w temacie
Coraz popularniejsze stają się wesela tematyczne – w stylu boho, szalonego rock and rolla czy inspirowane kolorami. Warto, aby Twoja sukienka była dopasowana i odzwierciedlała myśl przewodnią wyjątkowego dnia. Natomiast jeśli wesele nie ma odgórnie narzuconej tematyki, postaraj znaleźć uniwersalną suknię, ale z elementami, które będą Cię wyróżniać na tle innych. To Ty jesteś gwiazdą tej nocy, Twój blask musi być jaśniejszy od pozostałych.

2

Zaplanuj budżet
Pamiętaj, że stylizacja ślubna to nie tylko suknia. Na cały wygląd składa się wiele czynników.
To kombinacja, welonu, wianka, biżuterii, rajstop, fryzury, manicure, butów. Wszystko powinno tworzyć spójną całość, za którą przyjdzie Ci zapłacić. Zaplanowanie budżetu, który możesz przeznaczyć na suknię i jej akcesoria ślubne, jest wręcz konieczne.

To ta jedyna
Sukienka powinna wyrażać Twój charakter. Jesteś buntowniczką z wyboru, czy raczej niepoprawną romantyczką? To bardzo ważne, ponieważ dzięki wyrażeniu swojej osobowości poprzez krój i styl w jakim utrzymana jest suknia, sprawisz, że będziesz się po prostu wspaniale w niej czuć.

Przygotuj się
Postaraj się mieć na sobie odpowiednią bieliznę, staranny makijaż i odpowiednio uczesane włosy. Nie wchodź do sklepu, jeśli czujesz, że akurat dziś wyglądasz źle. Wtedy w żadnej sukni nie będziesz się sobie podobać.

3

Pamiętaj o nim
Należy zwrócić uwagę również na stylizację pana młodego. Najlepiej stworzyć taką kompozycję pary młodej, aby Wasz wspólny obraz nawzajem się uzupełniał. Suknia ślubna sprawia, że Panna Młoda jest najpiękniejszą osobą tego wieczoru. Niemniej jednak, strój Pana Młodego jest równie istotny i nie warto zostawiać jego wyboru na ostatnią chwilę.

Ślub to wspaniałe wydarzenie. Nie warto siać paniki i bać się, że nie znajdziesz tej wyjątkowej sukienki. Poszukiwania rozpocznij zdecydowanie wcześnie, przymierzaj dużo – metoda prób i błędów wskazana, rób zdjęcia, pytaj o zdanie innych i w dniu ślubu wyglądaj idealnie.

Więcej w tej kategorii: Zamów kabaret na wesele »