Lekcja szczęścia: 8 drobnostek, które zamienią Twoje wesele w przyjęcie marzeń!
Tuż po zaręczynach pojawiają się dziesiątki pytań. Jakie miejsce wybrać, czy stworzyć wesele na 50, 100 czy może 200 osób, jak dobrać dekoracje, które kwiaty będą dostępne w sezonie, czy lipiec bez „r” jest lepszy niż nieco jesienny wrzesień? W natłoku wątpliwości warto usiąść wraz z przyszłym Mężem i spokojnie, w kilku krokach opisać swoje marzenia. Określić, co będzie dla Was najważniejsze – kameralne spotkanie, czy ślub jak z bajki. Niezależnie od decyzji, warto odnaleźć siebie i swoją miłość, motywem przewodnim tego przyjęcia będziecie WY. Najpiękniejsza wydaje się być szczera i inspirująca podróż szukającą odpowiedzi, czyli przygotowania. Najważniejsze, aby zorganizować dzień, który będzie skrojony pod Parę Młodą – wszystko ma wymknąć się standardom. Jak to zrobić? Trzeba być gotowym na setki godzin rozmów, mieć wokół siebie bliskich ludzi, szukać nowych pomysłów i… wszystko ułoży się samo!
PIERWSZE SPOJRZENIE
Moment, który powinien być jednym z najważniejszych tego dnia. Magiczny w każdej swojej sekundzie. W biegu przygotowań warto znaleźć chwilę. Przyszły Mąż zakrywa oczy, podnosi ręce i ze wzruszenia nie może wydusić słowa. To najczęstszy scenariusz pierwszego spojrzenia. Warto jednak pomyśleć o czymś, co zostanie nie tylko w pamięci, ale będzie nam towarzyszyć przez lata. Noc przed ślubem warto przeznaczyć na odpoczynek, można w tym czasie, stworzyć również list do drugiej połówki. Wzruszające słowa, pełne ekscytacji i uwielbienia przelewające na papier miłość do drugiej połówki, to doskonały sposób na zaaranżowanie spotkania przed błogosławieństwem. Wystarczy znaleźć róg pomieszczenia – przyszła Panna Młoda stoi kilkanaście centymetrów obok narzeczonego, jednak się nie widzą. Najpierw czytają listy. Nie kryjąc uczyć zagłębiają się w ich treść, czytają z wypiekami na buzi, a po chwili wychylają się zza rogu i zapamiętują tę chwilę na zawsze.
POMYŚL O UPOMINKACH DLA GOŚCI 
Własnoręcznie przygotowane detale to klucz do serca wszystkich bawiących się na weselu. Warto podziękować za przybycie w formie słodkiego pudełeczka, własnoręcznie robionej nalewki, konfitury lub mieszanki herbat na relaksujący wieczór. Upominki ozdobione personalizowanymi etykietkami, przewiązane wstążeczką lub sznurkiem z dodatkiem dekoracji wprawią gości w zdumienie! Jak wybrać odpowiedni drobiazg? Powinien wynikać z Waszej historii. Przepis na doskonały prezent to miarka pasji, zaangażowania, miłości i szczypta kreatywności.
HOMEMADE znaczy radość
Na gości czekać może również przygotowana zgodnie z rodzinną tradycją owocowa lemoniada zatrzymująca smaki lata lub specjalnie na tę okazję zrobiona (może aż rok wcześniej!) nalewka. Z pewnością na tak szczególne dodatki znajdzie się honorowe miejsce, a same smakołyki będą znikały w mgnieniu oka. Doskonałą przekąską będą również zrobione przez ciocię lub Babcię słodkie wypieki. Koniecznie opatrzone chorągiewką „szarlotka Babci Krysi”.
POWRÓT DO DZIECIŃSTWA
Wesele to niekończąca się zabawa, jednak nie tylko na parkiecie. Przenieś gości do lat dzieciństwa, zaplanuj im rozrywkę, w jakiej nie mieli okazji uczestniczyć od lat. Zaproponuj fotobudkę (pamiętając aby obok niej leżała księga gości), stwórz gry ogrodowe – wykonanie gry jenga to kilka godzin przyjemnej pracy (można też ją wypożyczyć lub kupić), a satysfakcja gwarantowana. Wynajmij drewniane bierki, cornhole, connect lub pomyśl o plenerowej wersji gry kółko i krzyżyk. Gry ogrodowe to też dobry pretekst do spotkania ze znajomymi już po samym weselu. Jeśli tego byłoby mało, zaproś na przyjęcie budkę z lodami. Atrakcje uświetnią przyjęcie, a goście będą je wspominać przez długie lata.
POZWÓL MIŁOŚCI ROZBŁYSNĄĆ
Zaproś wszystkich gości o wybranej godzinie w jedno miejsce, mogą to być schody, weranda lub po prostu ogród. Wspólnie podpalcie zimne ognie, z których zostanie stworzony szpaler. Czas zatrzymuje się w miejscu, a magia unosi się w powietrzu do końca wesela! Koniecznie pamiętajcie o pamiątkowym zdjęciu – idealnie wpasuję się na wolną ścianę w sypialni.
ŚLUBNE NEWSY
Podobno sztuka czytania zanika. Kiedy ostatni raz miałeś w ręku codzienną gazetę? Zaskocz swoich najbliższych i przygotuj specjalne wydanie Ślubnych Wiadomości. Wydanie może obfitować w Wasze historie, opisz zaręczyny, plany na miesiąc miodowy, a nawet krzyżówkę! Zaciekawisz czytelnika dodając ciekawe statystyki dotyczące Waszego związku – ile kilometrów przejechaliście podczas wspólnych podróży, ile państw wspólnie odwiedziliście, ile filmów obejrzeliście?

HASZTAG WESELA
Chcesz mieć oko na wszystkie opublikowane zdjęcia z twojego wesela? Poproś gości o wykorzystywanie specjalnie przygotowanego hasztagu, który wyróżni Wasze przyjęcie na tle innych. Dla tych, którzy nie używają social mediów, stwórz unikalny adres e-mail, np. weselekarolinyipiotrka@gmail.com.

SUKNIA ŚLUBNA… NA ZMIANĘ
Rozwiązanie tak praktyczne, jak efektowne. Druga kreacja, z pewnością będzie dawała więcej swobody, idealnie sprawdzi się do tańca i zabawy do białego rana. Warto również poszukać rozwiązania dwa w jednym – modelu z odpinanym dołem.

Karolina Jaros
instagram.com/karolovekartki