Wieczne pamiątki – obrączki do it yourself!
lub Zróbcie sobie obrączki!

Jeśli marzy Ci się aby wszystko na twoim ślubie było przygotowane i dopracowane przez Ciebie i narzeczonego. Jeśli plan na słodki stół masz już w głowie od tygodni, a zaproszenia czekają gotowe na twoim pendrive, może zastanowisz się również nad własnoręcznie przygotowanymi przez was obrączkami? Brzmi nierealnie? To prostsze niż myślisz. 

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, szykując się do ślubu możesz mieć wpływ dosłownie na wszystko. Począwszy od cekinowego bieżnika na specjalnie skrojonym obrusie, przez „leśne” lemoniady, aż na dodatkach do stroju kończąc.

Jakie są najważniejsze elementy, które kupujecie przed Tym Dniem? Oczywiście suknia ślubna (ale akurat to, lepiej zostawić profesjonalistom) garnitur i… obrączki. Coraz łatwiej znaleźć jubilerów, którzy pomogą wam przetopić rodowe złoto, a następnie krok po kroku wspólnie wykonacie jedyne w swoim rodzaju pierścionki. To one trafią w wasze ręce na zawsze. Warsztaty złotnicze i biżuteryjne podczas, których zakochani mogą wykonać samodzielnie obrączki na ślub to coś wyjątkowego. Cały proces opiera się na kilku etapach. Na początek, razem z jubilerem narzeczeni projektują wzór tak, aby był unikatowy i niepowtarzalny. Para dostarcza złoto najczęściej w formie rodzinnych pamiątek, które są czyszczone i przetapiane. Następnie przychodzi czas na najprzyjemniejszą część przedsięwzięcia, czyli intensywny proces twórczy pary młodej. Przyszli nowożeńcy zamieniają się w złotników, pracując na profesjonalnych maszynach jubilerskich. Podczas kilku godzinnych warsztatów w pracowni powstaje najważniejsza biżuteria ślubna.

Jedni powiedzą, że idziemy z duchem czasu, drudzy, że świat oszalał. Jedno jest pewne, własnoręcznie szykowane detale na ślub i wesele to coś, czego każda para powinna doświadczyć. W powietrzu zacznie unosić się zapach szczęścia. Wspólnie spędzony czas, pamiątki na całe życie oraz wspomnienia, które będą przypominane przez kolejne, długie lata małżeństwa.